Staša Gejo postigla neverovatan uspeh!

Utorak, 1.12.2020.

Evropsko prvenstvo u Moskvi bila je poslednja prilika za takmičare da dobiju vizu za Tokio. Nakon nedelju dana penjanja, sve se svelo na 8 takmičara koji su se u subotu 28.novembra borili da dokažu koliko zaslužuju da se pojave na olimpijadi 2021. Ta čast je pripadala samo pobedniku.

Prvo su se takmičili u pojedinačnim disciplinama, da bi se kvalifikovali za kombinaciju. Od najboljih 20 koji će učestvovati u kvalifikacijama, u finale prolazi 8 takmičara.

U kvalifikacijama brzinskog Staša Gejo se plasirala kao 13. sa vremenom 9.62s. U 1/8 finala imala je vreme 9.40s, dok je njen par Ekaterina Barashchuk bila brža sa 8.07s i kasnije je pobedila u ovoj disciplini. Staša je zauzela 11. mesto.

U bolderu je bila konstantna i plasirala se kao treća u svakom krugu takmičenja. U finalu je osvojila bronzu.

U kvalifikacijama težinskog je zauzela 12. mesto. Polufinale je bilo poslenji krug za nju u ovoj disciplini i zauzela je 11. mesto.

Nekim zanimljivim formulama smo dobili listu 20 najboljih takmičara koji su se plasirali u kvalifikacije kombinacije i tu je Staša zauzela 2. mesto.

Nakon dana odmora, Stašini rezultati u kvalifikacijama kombinacije su sledeći:

Brzinsko 7.

Bolder 1.

Težinsko 7.

Konačan plasman 2.

Finale kombinacije je bilo napeto do poslednjeg trenutka. U brzinskom je postigla 3. mesto, a u bolderu 1. i nakon ove dve discipline bila je prva. U težinskom se plasirala kao 5. što je svelo njen konačan plasman na 2. mesto. Tokio joj je izmakao za dlaku.

Ponosni smo na Stašu i čestitamo na uspehu!

Stašine intervjue za Olimpijski komitet Srbije možete pogledati ovde i za RTS ovde.